ALL SAINTS MODA

KİLİSEMİZ
Kilisemiz 1878 yılında inşa edilmiştir. Bir Anglikan kilisesidir. Günümüzde cemaatini, çoğunluğu Kadıköylü Türk Hristiyan vatandaşları oluşturmaktadır. İbadet dili Türkçedir. Kültür ve sanat etkinlikleri için de kapılarımız her zaman halkımıza açıktır.
KELAMDAN DAMLALAR
Sizin ışığınız insanların önünde öyle parlasın ki, iyi işlerinizi görerek göklerdeki Babanız'ı yüceltsinler!” MATTA 5:16
KİLİSE TAKVİMİ
Kilise Takvimi Pentekos Sonrası Dönem, 1Kasım günü kutlayacağımız "Bütün Azizler Gününe" kadar devam eden sürece verilen isimdir. Bu dönem İsa Mesih'le kilisesinin bir arada yaşamına vurgu yapılır. Bu dönem yeşil renkle sembolize edilir.
İBADET VE ZİYARET
İbadet ve ziyaret Kilisemiz 04 Temmuz 2021 günü Pazar günü "Pazar Kelam ve Şükran Ayini" ile kapılarını yeniden ibadet ve ziyaretlere açacaktır. Kelam ve Şükran Ayini Her Pazar 11.00-12.15 arasındadır. Hafta içi kişisel ibadet ve ziyaretler için ise kilisemiz Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri -11.30-15.00 arası açıktır. İbader ve ziyaret dışı görüşme talebi için randevü alınması gereklidir. SAĞLIK VE ESENLİKLE KALIN.

Hakkımızda

HAKKIMIZDA

          All Saints Moda Kilisesi, İstanbul’un tarihi Anglikan Kilisesi binalarından biridir. 1878 yılında Moda'da yaşayan İngiliz ailelerin ibadet ihtiyacını karşılamak için, dönemin padişahının izni ile Withall ailesi tarafından inşa ettirilmiştir. Kilise semtimizde All Saints isminden ziyade uzun yıllar İngiliz Kilisesi olarak anılmıştır. Kısacası kilise binamız 1878’den günümüze, şehrimizi süsleyen bir çok tarihi yapı arasında yerini almaktadır. Anglikan kilisesi, kilise olarak Aziz Avgustin ve Aziz Aidan’ın öğretişleri çizgisinde, kilise babalarının öğretişleri üzerinden kökleri Elçisel Kiliseye kadar ulaşan ve Reformasyon döneminin de esaslı temel değerleri ile pekişmiş olan tarihi bir kilisedir. Evrensel (Katolik) kilisenin önemli parçalarından biri olan bu kilise, ülkemizde de 500 yıldır varlığını sürdürmektedir. İşte All Saints Moda kilisesi de, bu tarihi süreç içinde bu varlığı, kendine yakışır bir biçimde temsile gayret etmektedir. Günümüzde All Saints Moda Kilisesinin cemaatini Kadıköylü Türk Hristiyan vatandaşlar oluşturmaktadırlar. Kilisenin bakımı dahil, bütün diğer giderlerini de yine kilisenin kendi cemaati karşılamaktadır. Kilisenin resmi olarak temsili de All Saints Moda Kilisesi derneği tarafından yapılmaktadır.