• https://api.whatsapp.com/send?phone=+90 552 719 10 00
  • https://www.instagram.com/allsaintsmoda/
  • https://www.youtube.com/channel/UCU0zOa2TN4U48OG6aY5w8zA

ALL SAINTS MODA

KİLİSEMİZ
Kilisemiz 1878 yılında inşa edilmiştir. Bir Anglikan kilisesidir. Günümüzde cemaatini, çoğunluğu Kadıköylü Türk Hristiyan vatandaşları oluşturmaktadır. İbadet dili Türkçedir. Kültür ve sanat etkinlikleri için de kapılarımız her zaman halkımıza açıktır.
DÜĞÜN & KONSER ORGANİZASYON
Akustik Düzeninde, Konser, Resital, Düğün için bizim ile iletişime geçiniz.
KELAMDAN DAMLALAR
“Bayağı, boş sözlerden sakın. Çünkü bunlara dalanlar tanrısızlıkta daha da ileri gidecekler.” ‭‭2.TİMOTEOS‬ ‭2:16‬ ‭ Çoğu zaman o kadar boş sözlerle vakit geçiriyoruz ki, hatta bazen kendi içselliğimizi kendi sözlermizle etkiliyor ve bozuyoruz. Bu oruç ve alçalış döneminde belki bu konuda bile oruca girmek bize büyük bereketleri de beraberinde getirecektir.
KİLİSE TAKVİMİ
Kilise Takvimi Alçalış Dönemi Paskalya'nın Beşinci Pazarı * Elçiler'in İşleri 11:1-16 - * Mezmurlar 67 - * Vahiy 21:9-14, 21-27 - * Yuhanna 16:23-33 - * Beyaz Renk Dönemi
İBADET VE ZİYARET
İbadet ve ziyaret Kelam ve Şükran Ayini Her Pazar 11.00-12.15 arasındadır. İbadet ve ziyaret dışı görüşme talebi için randevu alınması gereklidir. SAĞLIK VE ESENLİKLE KALIN.

Hakkımızda

HAKKIMIZDA

          All Saints Moda Kilisesi, İstanbul’un tarihi Anglikan Kilisesi binalarından biridir. 1878 yılında Moda'da yaşayan İngiliz ailelerin ibadet ihtiyacını karşılamak için, dönemin padişahının izni ile Withall ailesi tarafından inşa ettirilmiştir. Kilise semtimizde All Saints isminden ziyade uzun yıllar İngiliz Kilisesi olarak anılmıştır. Kısacası kilise binamız 1878’den günümüze, şehrimizi süsleyen bir çok tarihi yapı arasında yerini almaktadır. Anglikan kilisesi, kilise olarak Aziz Avgustin ve Aziz Aidan’ın öğretişleri çizgisinde, kilise babalarının öğretişleri üzerinden kökleri Elçisel Kiliseye kadar ulaşan ve Reformasyon döneminin de esaslı temel değerleri ile pekişmiş olan tarihi bir kilisedir. Evrensel (Katolik) kilisenin önemli parçalarından biri olan bu kilise, ülkemizde de 500 yıldır varlığını sürdürmektedir. İşte All Saints Moda kilisesi de, bu tarihi süreç içinde bu varlığı, kendine yakışır bir biçimde temsile gayret etmektedir. Günümüzde All Saints Moda Kilisesinin cemaatini Kadıköylü Türk Hristiyan vatandaşlar oluşturmaktadırlar. Kilisenin bakımı dahil, bütün diğer giderlerini de yine kilisenin kendi cemaati karşılamaktadır. Kilisenin resmi olarak temsili de All Saints Moda Kilisesi derneği tarafından yapılmaktadır.