ALL SAINTS MODA

KİLİSEMİZ
Kilisemiz 1878 yılında inşa edilmiştir. Bir Anglikan kilisesidir. Günümüzde cemaatini, çoğunluğu Kadıköylü Türk Hristiyan vatandaşları oluşturmaktadır. İbadet dili Türkçedir. Kültür ve sanat etkinlikleri için de kapılarımız her zaman halkımıza açıktır.
KELAMDAN DAMLALAR
Sizin ışığınız insanların önünde öyle parlasın ki, iyi işlerinizi görerek göklerdeki Babanız'ı yüceltsinler!” MATTA 5:16
KİLİSE TAKVİMİ
Kilise Takvimi Pentekos Sonrası Dönem, 1Kasım günü kutlayacağımız "Bütün Azizler Gününe" kadar devam eden sürece verilen isimdir. Bu dönem İsa Mesih'le kilisesinin bir arada yaşamına vurgu yapılır. Bu dönem yeşil renkle sembolize edilir.
İBADET VE ZİYARET
İbadet ve ziyaret Kilisemiz 04 Temmuz 2021 günü Pazar günü "Pazar Kelam ve Şükran Ayini" ile kapılarını yeniden ibadet ve ziyaretlere açacaktır. Kelam ve Şükran Ayini Her Pazar 11.00-12.15 arasındadır. Hafta içi kişisel ibadet ve ziyaretler için ise kilisemiz Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri -11.30-15.00 arası açıktır. İbader ve ziyaret dışı görüşme talebi için randevü alınması gereklidir. SAĞLIK VE ESENLİKLE KALIN.

Günlük Teşvik

“İsa arkasına dönüp onu görünce, “Cesur ol, kızım! İmanın seni kurtardı” dedi. Ve kadın o anda iyileşti.”
‭‭Mt.9:22‬ ‭Doğa da, kimsenin olmadığı yerlerde insanın tek başına kalması, Tanrı'yla ve dolayısı ile kendisi ile başbaşa kalması çok güzeldir. Ya da güzel bir katedralde, loş bir ortamda oturması ve sessizliğin ilahi sesini dinleyebilmesi de çok güzeldir. Ama çoğu zaman unutulan bir gerçeklik vardır. O da Tanrı'nın her yerde ve özellikle kendi içselliğimizde olduğu gerçeği. Ve bu nedenle kurtarıcımız Mesih İsa'nın içe geldiği, Kutsal Ruh'un yürekleri araştırdığı gerçeği. Bu gerçeği İlya'nın o muhteşem deneyiminde de görmemiz mümkündür dostlar; “RAB, “Dağa çık ve önümde dur, yanından geçeceğim” dedi. RAB'bin önünde çok güçlü bir rüzgar dağları yarıp kayaları parçaladı. Ancak RAB rüzgarın içinde değildi. Rüzgarın ardından bir deprem oldu, RAB depremin içinde de değildi. Depremden sonra bir ateş çıktı, ancak RAB ateşin içinde de değildi. Ateşten sonra ince, yumuşak bir ses duyuldu.”1.Kral.19:11-12‬ Evet, evrenler sahibi o muhteşem Öz, "ince, yumuşak bir ses" her yerde, özellikle sende ve bende Ruh'un araştırdığı yüreklerde ve İsa Mesih'in kurtarışında bize sunulan lütufla her an bizle.
Bu gerçekle eşsiz yaratılış içinde bize sunulan bu güne, sevinçle günaydın.


31.07.2021
🙌💐

Eski Yazılar >